74LVC240APW,112
NEXPERIA 74LVC240APW - BUS DRIVE
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Output High, Low 24mA, 24mA
Part Status Active
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Number of Bits per Element 4
Number of Elements 2
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Output Type 3-State
Supplier Device Package 20-TSSOP
Voltage - Supply 1.2V ~ 3.6V