74LV14PW,112
NEXPERIA 74LV14PW - INVERTER, LV
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Output High, Low 12mA, 12mA
Part Status Active
Current - Quiescent (Max) 40 µA
Features Schmitt Trigger
Logic Level - High 1.4V ~ 3.85V
Logic Level - Low 0.3V ~ 1.1V
Logic Type Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL 15ns @ 3.3V, 50pF
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 6
Number of Inputs 6
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 14-TSSOP
Voltage - Supply 1V ~ 5.5V