6A60GHR0G
DIODE GEN PURP 600V 6A R-6
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
6A60GHR0G
6A60GHR0G Hakkında
6A60GHR0G, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 600V 6A kapasiteli genel amaçlı doğrultma diyotudur. R-6 eksenel paketlemede sunulan bu bileşen, AC elektrik akımını DC'ye dönüştürmek için kullanılır. 1V forward voltaj düşüşü ve 10µA ters sızıntı akımı özellikleriyle güç kaynakları, inverter devreler ve endüstriyel doğrultma uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Through-hole montaj tipine sahip olup, -55°C ile +150°C arasında çalışabilir. Standard recovery karakteristiği gösterir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 60pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 6A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case R-6, Axial
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package R-6
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 6 A