48CTQ060-1
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO262
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
TO-262-3 Long Leads
Seri / Aile Numarası
48CTQ060
48CTQ060-1 Hakkında
48CTQ060-1, Vishay tarafından üretilen 60V Schottky diyot dizisidir. TO-262-3 paketinde sunulan bu bileşen, iki adet diyottan oluşan Common Cathode konfigürasyonu ile tasarlanmıştır. Maksimum 20A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip olan komponent, 610mV ileri yönlü gerilim düşümü gösterir. Schottky teknolojisi sayesinde hızlı enerji açılması özelliğini (≤500ns) sunar. -55°C ile 150°C arasında çalışabilir. Güç kaynağı devreleri, SMPS uygulamaları ve doğrultma işlemlerinde yaygın olarak kullanılır. Düşük ileri gerilim düşümü ve hızlı anahtarlama özelliği sayesinde enerji verimliliği sağlar. Bileşen kullanımdan kaldırılmıştır (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 mA @ 60 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-262-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 610 mV @ 20 A