3EZ36D2E3/TR12
DIODE ZENER 36V 3W DO204AL
Seri / Aile Numarası
3EZ36D2E3
3EZ36D2E3/TR12 Hakkında
3EZ36D2E3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 36V nominal gerilimli Zener diyottur. 3W güç kapasitesine sahip bu through-hole bileşeni, DO-204AL (DO-41) paketinde sunulmaktadır. ±2% tolerans ile karakterize edilen diyot, 22 Ohm maksimum empedans değerine ve 500 nA ters kaçak akımına (27.4V'da) sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu bileşen, voltaj düzenlemesi, devre koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. 1.2V @ 200mA forward voltaj özelliğine sahip olan diyot, elektronik devrelerde aşırı gerilim koruması ve enerji dağılımı sağlamak için tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 27.4 V
Mounting Type Through Hole
Impedance (Max) (Zzt) 22 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 3 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V