3EZ180D2/TR12
DIODE ZENER 180V 3W DO204AL
Seri / Aile Numarası
3EZ180D2
3EZ180D2/TR12 Hakkında
3EZ180D2/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 180V nominal gerilimde çalışan 3W güçlü bir zener diyottur. DO-204AL (DO-41) aksiyel paketlemesi ile through-hole montajı destekler. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. 136.8V'de ölçülen 500nA ters kaçak akımı ve ±2% toleransi ile yüksek gerilim düzenleme uygulamalarında kullanılır. 700Ohm maksimum empedansı ile koruma devreleri, voltaj kelepçeleri ve yüksek gerilim güç kaynaklarında yaygın olarak uygulanır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 136.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 700 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 3 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 180 V