3EZ15D2/TR8
DIODE ZENER 15V 3W DO204AL
Seri / Aile Numarası
3EZ15D2
3EZ15D2/TR8 Hakkında
3EZ15D2/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 15V nominal gerilimli zener diyottur. 3W güç kapasitesine sahip bu bileşen, DO-204AL (DO-41) axial paketinde gelir ve through-hole montajı destekler. Zener gerilimi ±2% toleransta 15V olarak belirtilmiştir. 5.5Ω maksimum impedans ve 500nA @ 11.4V ters sızıntı akımı değerine sahiptir. İleri doğru gerilimi maksimum 1.2V @ 200mA'dir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu zener diyot, voltaj stabilizasyonu, koruma devreleri ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. Aktif ve temin edilebilir durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 11.4 V
Impedance (Max) (Zzt) 5.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 3 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V