3EZ120DE3/TR12
DIODE ZENER 120V 3W DO204AL
Seri / Aile Numarası
3EZ120DE3
3EZ120DE3/TR12 Hakkında
3EZ120DE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 120V nominal gerilime sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, 3W maksimum güç disipasyonuna ve ±20% toleransına sahiptir. Ters yönde 91.2V'de 500nA sızıntı akımına sahip olup, maksimum impedansı 300 Ohm'dur. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, gerilim stabilizasyonu, zener regülatör devreleri ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır. Through-hole montajı için tasarlanmıştır. Parça obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 91.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 300 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 3 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V