301CMQ050
DIODE SCHOTTKY 50V 150A PRM4
Paket/Kılıf
PRM4
Seri / Aile Numarası
301CMQ050
301CMQ050 Hakkında
301CMQ050, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 50V Schottky doğrultma diyotudur. PRM4 kasa tipinde sunulan bileşen, ortalama doğrultulmuş akım değeri diode başına 150A'dir. Schottky diyot teknolojisine sahip olan komponent, hızlı iyileşme özelliğine (Fast Recovery ≤500ns) ve düşük ileri gerilim düşüşüne (690 mV @ 150A) sahiptir. 1 Pair Common Cathode konfigürasyonunda tasarlanan 301CMQ050, gücü yüksek uygulamalarda, invertörler, anahtarlama kaynakları ve güç elektroniği devreleri gibi uygulamalarda kullanılır. -55°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklık aralığına sahip olan bileşen, endüstriyel ve otomotiv uygulamaları için uygun bir çözümdür.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 150A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case PRM4
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM4 (Isolated)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 690 mV @ 150 A