2EZ91D5/TR12
DIODE ZENER 91V 2W DO204AL
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
2EZ91D5
2EZ91D5/TR12 Hakkında
2EZ91D5/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 91V nominal voltajlı Zener diyottur. 2W güç derecelendirmesi ile tasarlanan bu komponent, 125 Ohm maksimum impedans değerine sahiptir. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bileşen, -65°C ile 150°C arasında çalışabilmektedir. ±5% tolerans ile sunulan bu Zener diyotu, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. 69.2V'ta 500nA ters kaçak akımı ve 200mA'ta maksimum 1.2V forward voltajı ile doğrusal stabilizatör tasarımlarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 69.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 125 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V