2EZ68DE3/TR8
DIODE ZENER 68V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ68DE3
2EZ68DE3/TR8 Hakkında
2EZ68DE3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 68V nominal gerilime sahip 2W güç ile çalışabilen Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) aksiyel paketinde gelen bu bileşen, voltaj regülasyonu ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır. 68V nominal Zener gerilimi ile yüksek voltajlı devreler için voltaj referansı ve koruma fonksiyonu sağlar. ±20% tolerans ile belirtilen karakteristikleri, -65°C ile 150°C sıcaklık aralığında korunur. 500 nA'lik ters kaçak akımı ve maksimum 75 Ohm empedansı ile stabilize edici uygulamalarda tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 51.7 V
Impedance (Max) (Zzt) 75 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V