2EZ68D5E3/TR8
DIODE ZENER 68V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ68D5E3
2EZ68D5E3/TR8 Hakkında
2EZ68D5E3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 68V nominal değerinde bir Zener diyottur. 2W güç derecelendirilmesine sahip bu bileşen, DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulur ve through-hole montajı destekler. ±5% tolerans ile 68V nominal Zener voltajı sağlar. 500 nA maksimum ters kaçak akımı ve 75 Ohm maksimum empedans ile karakterize edilmiştir. -65°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, voltaj düzenleme, koruma ve devre tasarımı uygulamalarında kullanılır. Yüksek voltaj uygulamalarında aşırı voltaj ve transiyent koruması için ideal bir çözümdür.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 51.7 V
Impedance (Max) (Zzt) 75 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V