2EZ20D10E3/TR8
DIODE ZENER 20V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ20D10E3
2EZ20D10E3/TR8 Hakkında
Microchip Technology tarafından üretilen 2EZ20D10E3/TR8, 20V nominal voltajında çalışan 2W güç kapasitesine sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketlemesi ile Through Hole montajı destekler. ±10% tolerans ile 20V voltaj düzenlemesi sağlar. Maksimum 11 Ohms impedans ve 500 nA ters kaçak akımı (15.2V'de) özellikleri vardır. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Voltaj stabilizasyonu, aşırı voltaj koruması ve güç kaynağı düzenlemeleri gibi uygulamalarda kullanılır. Ön panelde montaj gerektiren endüstriyel ve tüketici elektronik devrelerinde yaygın olarak tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 15.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 11 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V