2EZ190D5/TR12
DIODE ZENER 190V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ190D5
2EZ190D5/TR12 Hakkında
2EZ190D5/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen yüksek voltaj Zener diyotudur. 190V nominal Zener voltajı ve 2W maksimum güç derecelendirmesi ile tasarlanmıştır. DO-204AL (DO-41) axial paket içerisinde gelen bu komponent, güç kaynakları, voltaj regülatörleri ve voltaj referans devreleri gibi uygulamalarda kullanılır. 825 Ohm maksimum impedanstaki (Zzt) karakteristikleri ile sabit voltaj düzenlemesi sağlar. ±5% tolerans, -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığı ve 500 nA ters yönde sızıntı akımı özelliklerine sahiptir. Through-hole montaj tipi nedeniyle geleneksel PCB tasarımlarında kullanılmaya uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 144.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 825 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 190 V