2EZ180DE3/TR12
DIODE ZENER 180V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ180DE3
2EZ180DE3/TR12 Hakkında
2EZ180DE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 180V nominal gerilimli zener diyottur. 2W güç derecelendirilmesine sahip bu bileşen, yüksek voltaj uygulamalarında gerilim stabilizasyonu ve koruma işlevleri sağlar. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan komponentin maksimum forward gerilimi 1.2V@200mA'dir. 725 Ohm maksimum impedansı ve 500nA ters kaçak akımı (@136.8V) ile karakterize edilmiştir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklık aralığında kullanılabilir. Voltaj düzenlemesi, peak clipping ve RF uygulamalarında yaygın olarak tercih edilen bir bileşendir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 136.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 725 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 180 V