2EZ16D/TR12
DIODE ZENER 16V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ16D
2EZ16D/TR12 Hakkında
2EZ16D/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 16V nominal gerilime sahip 2W güç derecelemesine sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket içinde gelen bu bileşen, voltaj regülasyonu ve koruma devrelerinde kullanılır. ±20% tolerans ile üretilen diyot, maksimum 500 nA ters sızıntı akımına ve 8 Ohm impedansa sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu bileşen, telemetri sistemleri, güç kaynakları, sinyal koşullandırma ve aşırı gerilim koruma uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 12.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V