2EZ16DE3/TR12
DIODE ZENER 16V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ16DE3
2EZ16DE3/TR12 Hakkında
2EZ16DE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 16V nominal gerilimde çalışan 2W güç kapasitesine sahip bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketlemesiyle gelen bu komponent, 500 nA ters sızıntı akımı ve 8 Ohm maksimum impedans değerlerine sahiptir. -65°C ile 150°C arasında güvenilir çalışma sağlar. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. ±20% tolerans ile üretilmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 12.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V