2EZ16D5/TR8
DIODE ZENER 16V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ16D5
2EZ16D5/TR8 Hakkında
2EZ16D5/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 16V nominal gerilime sahip 2W güç kapasite temel zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketlemesi ile through-hole montajını destekler. 8 Ohm maksimum impedans ve 500 nA reverse leakage akımı ile DC voltaj regülasyonu, over-voltage koruması ve referans gerilim uygulamalarında kullanılır. -65°C ile 150°C arasında çalışır, ±5% toleransa sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 12.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V