2EZ16D5-TP
DIODE ZENER 16V 2W DO41
Seri / Aile Numarası
2EZ16D5
2EZ16D5-TP Hakkında
2EZ16D5-TP, Micro Commercial Components tarafından üretilen 16V nominal voltajında Zener diyottur. 2W güç kapasitesine sahip bu through-hole bileşen, DO-41 (DO-204AL) eksenel paketlemesiyle tedarik edilir. 16V'de maksimum 8 Ohm impedansa ve 500 nA'de 12.2V'de ters kaçak akımına sahiptir. -55°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, voltaj regülasyonu, gerilim koruması ve devre stabilizasyonu uygulamalarında kullanılır. %5 tolerans aralığında üretilir ve aktif parça statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 12.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-41
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V