2EZ160D10E3/TR8
DIODE ZENER 160V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ160D10E3
2EZ160D10E3/TR8 Hakkında
2EZ160D10E3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. 2W maksimum güç derecelendirmesi ile yüksek voltaj uygulamalarında gerilim regülasyonu ve koruma sağlar. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, 500 nA ters sızıntı akımı ve 650 Ohm maksimum empedans değerleriyle karakterizedir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. ±10% tolerans ile sunulan bu diyot, güç kaynakları, voltaj referans devreleri ve gerilim sınırlama uygulamalarında kullanılır. Bileşen obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 650 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V