2EZ160D10E3/TR12
DIODE ZENER 160V 2W DO204AL
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
2EZ160D10E3
2EZ160D10E3/TR12 Hakkında
2EZ160D10E3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal Zener voltajına sahip tekil bir Zener diyotudur. 2W güç kapasitesi ile yüksek gerilim uygulamalarında sabit voltaj regülasyonu ve aşırı gerilim koruması sağlar. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir ve 650 Ohm maksimum empedansa sahiptir. 121.6V'de 500nA ters sızıntı akımı ile karakterize edilen bu Zener diyot, güç kaynakları, koruma devreleri ve gerilim referans uygulamalarında kullanılır. Ürün artık üretilmemektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 650 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V