2EZ15DE3/TR8
DIODE ZENER 15V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ15DE3
2EZ15DE3/TR8 Hakkında
2EZ15DE3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 15V nominal voltajında bir Zener diyotudur. 2W güç sınırlaması ile tasarlanan bu bileşen, DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulmaktadır. Ters kaçak akımı 500 nA @ 11.4V'ta belirtilen bu diyot, 7 Ohm maksimum impedans değerine sahiptir. İleri doğru gerilim 1.2V @ 200mA'de ölçülmüştür. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında stabilitesini koruyan bu bileşen, voltaj düzenleme, koruma ve referans uygulamalarında kullanılan genel amaçlı bir Zener diyotudur. ±20% tolerans ile belirlenir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 11.4 V
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V