2EZ14D5E3/TR8
DIODE ZENER 14V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ14D5E
2EZ14D5E3/TR8 Hakkında
2EZ14D5E3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 14V nominal voltajında bir Zener diyottur. 2W maksimum güç derecelendirilmesiyle, bu komponent voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. Through-Hole montaj tipi ile DO-204AL (DO-41) paketinde sunulan bu diyot, -65°C ile +150°C arasında çalışabilir. 5.5Ω maksimum impedans ve 500nA ters kaçak akımı (10.6V'da) özellikleriyle, power supply devrelerinde, voltaj referans noktalarında ve transient koruma devreleri tasarımında uygulanır. ±5% tolerans ve 1.2V maksimum forward voltajı (200mA'da) ile standart endüstriyel uygulamalara uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 10.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 5.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 14 V