2EZ140D/TR12
DIODE ZENER 140V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ140D
2EZ140D/TR12 Hakkında
2EZ140D/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 140V nominal değere sahip 2W güçte bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket içerisinde gelen bu komponentin ters gerilim altında sabit voltaj sağlama görevini yerine getirir. Voltaj regülatörleri, koruma devreleri, referans kaynakları ve ters gerilim sınırlayıcı uygulamalarında kullanılır. ±20% tolerans ile -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 500 nA @ 106.4V ters sızıntı akımına ve maksimum 500 Ohm empedansa sahiptir. Through-hole montaj tipidir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 106.4 V
Impedance (Max) (Zzt) 500 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 140 V