2EZ120D/TR8
DIODE ZENER 120V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ120D
2EZ120D/TR8 Hakkında
2EZ120D/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 120V nominal gerilime sahip 2W güç kapasiteli Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket tipinde sunulan bu komponentin geri yönlü sızıntı akımı 91.2V'ta 500nA'dir. ±20% tolerans aralığında üretilen diyo, maksimum 325Ω impedansa sahiptir. -65°C ile 150°C işletme sıcaklık aralığında çalışabilen bu bileşen, sabit gerilim sağlama, aşırı gerilim koruması ve voltaj regülasyonu uygulamalarında kullanılır. Through hole montaj tipi ile PCB'lere doğrudan lehimlenir. Ürün hali hazırda üretimi durdurulmuş olup, yedek parça uygulamalarında tercih edilebilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 91.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 325 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V