2EZ120D10/TR12
DIODE ZENER 120V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ120D
2EZ120D10/TR12 Hakkında
2EZ120D10/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 120V nominal voltajlı Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) aksiyel paket içerisinde sunulan bu bileşen, maksimum 2W güç dağıtabilir ve -65°C ile +150°C arasında çalışır. ±10% voltaj toleransı ile karakterize edilen komponent, 91.2V'de 500nA ters kaçak akımı gösterir ve 325 Ohms maksimum empedansa sahiptir. Yüksek voltaj uygulamalarında gerilim regülasyonu, koruma ve referans voltaj oluşturma için kullanılan bu Zener diyot, Through Hole montaj yöntemi ile PCB'ye monte edilir. Şu anda üretim dışı (obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 91.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 325 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V