2EZ10D5/TR12
DIODE ZENER 10V 2W DO204AL
Seri / Aile Numarası
2EZ10D5
2EZ10D5/TR12 Hakkında
2EZ10D5/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 10V nominal gerilimli 2W güç kapasitesine sahip Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket ile temin edilen bu bileşen, voltaj regülasyonu ve aşırı voltaj koruması uygulamalarında kullanılır. ±5% tolerans ile titiz voltaj standardı gerektiren devreler için uygun, -65°C ile 150°C arası geniş çalışma sıcaklık aralığını destekler. 3.5 Ohm maksimum empedansı ile transient yanıt karakteristikleri iyidir. 7.6V'de 3 µA ters sızıntı akımı ile düşük kaçak karakteristiklerine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 7.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 2 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V