249NQ150R-1
240A, 150V, PRM1-1, POWER MODULE
Paket/Kılıf
HALF-PAK
Seri / Aile Numarası
249NQ150R
249NQ150R-1 Hakkında
249NQ150R-1, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 240A, 150V rated Schottky güç modülüdür. PRM1-1 (Half Pak) paketinde chassis mount konfigürasyonu ile sunulan bu doğrultucu diyot, fast recovery özelliğine sahiptir. 1.07V forward voltage @ 240A ile düşük enerji kaybı sağlar. -55°C ~ 175°C junction sıcaklık aralığında çalışır. Ters yönlü kaçak akım 150V'da 6mA'dir. 4700pF kapasitans @ 5V, 1MHz değerleriyle gösterilir. Yüksek akım uygulamalarında, güç kaynağı devreleri, invertör ve frekvans dönüştürücülerde kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 4700pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 240A
Current - Reverse Leakage @ Vr 6 mA @ 150 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case HALF-PAK
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM1-1 (Half Pak Module)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.07 V @ 240 A