244NQ045-1
DIODE SCHOTTKY 45V PRM1-1
Paket/Kılıf
HALF-PAK
Seri / Aile Numarası
244NQ045
244NQ045-1 Hakkında
244NQ045-1, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 45V Schottky diyot olup PRM1-1 (Half Pak Module) paket türüne sahiptir. Yüksek akım uygulamalarında hızlı doğrultma işlevi gerçekleştiren bu diyot, 240 A akımda 550 mV forward voltaj değerine ve 45 V ters gerilimde 20 mA sızıntı akımına sahiptir. Fast recovery özelliği ile 500 nanosaniyeden daha kısa şalteleme süresi sunar. -55°C ile +125°C arasında çalışabilir. Güç kaynakları, DC-DC dönüştürücüler, invertörler ve hassas analog uygulamalar gibi alanlarda kullanılır. Chassis mount kuruluma uygun tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 10300pF @ 5V, 1MHz
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 45 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Package / Case HALF-PAK
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM1-1 (Half Pak Module)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 240 A