243NQ100R-1
240A, 100V, PRM1-1, POWER MODULE
Paket/Kılıf
HALF-PAK
Seri / Aile Numarası
243NQ100R
243NQ100R-1 Hakkında
243NQ100R-1, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 240A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip Schottky güç modülüdür. PRM1-1 (Half Pak) paketinde sunulan bu komponent, 100V DC ters voltaj sınırlaması ile çalışır ve 860mV maksimum forward voltajında 240A akım iletebilir. -55°C ile 175°C arasında çalışan bu diyot, fast recovery özelliğine (≤500ns) sahiptir. Chassis mount tipi montajla endüstriyel güç uygulamalarında, doğrultma devrelerinde, inverter uygulamalarında ve yüksek akım anahtarlama devrelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 4800pF kapasitans değeri (5V, 1MHz'de) ve 6mA ters sızıntı akımı (100V'de) özellikleri bulunmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 4800pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 240A
Current - Reverse Leakage @ Vr 6 mA @ 100 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case HALF-PAK
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM1-1 (Half Pak Module)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 860 mV @ 240 A