242NQ030-1
DIODE SCHOTTKY 30V PRM1-1
Paket/Kılıf
HALF-PAK
Seri / Aile Numarası
242NQ030
242NQ030-1 Hakkında
242NQ030-1, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 30V maksimum ters gerilime sahip bir Schottky doğrultucu diyottur. HALF-PAK (PRM1-1) paket tipi ile chassis mount uygulamalarına uygun olarak tasarlanmıştır. 240A ileri akımda 510mV ileri gerilime sahip olan bu bileşen, 14.8nF kapasitans ve 20mA ters kaçak akımı karakteristikleriyle düşük kapasitans ve hızlı anahtarlama uygulamalarında tercih edilir. -55°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, ≤500ns hızlı geri kazanım özelliği ile güç kaynakları, frekans dönüştürücüler ve yüksek frekanslı uygulamalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 14800pF @ 5V, 1MHz
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 30 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case HALF-PAK
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM1-1 (Half Pak Module)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 510 mV @ 240 A