241NQ045-1
DIODE SCHOTTKY 45V 240A PRM1-1
Paket/Kılıf
HALF-PAK
Seri / Aile Numarası
241NQ045
241NQ045-1 Hakkında
241NQ045-1, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 45V 240A kapasiteli Schottky doğrultma diyotudur. Fast Recovery özelliğine sahip bu diyot, yüksek akım uygulamalarında ön yönlü voltaj düşüşü 690 mV'de sınırlanmıştır. Geri yönlü kaçak akımı 45V'de 20 mA olup, -55°C ile 175°C arasında stabil çalışır. Half-Pak (PRM1-1) kasa içinde Chassis Mount olarak tasarlanan bu bileşen, güç kaynakları, invertörler, DC-DC dönüştürücüler ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır. 1 MHz'de 10300 pF kapasitansı ile yüksek frekans uygulamalarında da uygulanabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 10300pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 240A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 45 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case HALF-PAK
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PRM1-1 (Half Pak Module)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 690 mV @ 240 A