1SR153-400T-32
DIODE GEN PURP 400V 1A MSR
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
1SR153-400T
1SR153-400T-32 Hakkında
ROHM Semiconductor tarafından üretilen 1SR153-400T-32, 400V reverse voltaj ve 1A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip genel amaçlı doğrultma diyodudur. Fast recovery tipi (trr: 400 ns) bu diyodu, anahtarlı güç kaynakları, AC-DC konvertörleri ve enerji dönüşüm devrelerinde yüksek frekans uygulamalarında kullanılmak üzere uygun hale getirmektedir. DO-41 Mini axial paket ile through-hole montajına uygun olan bu bileşen, 150°C maksimum junction sıcaklığında çalışabilmektedir. Forward voltaj 1.3V @ 800mA ve reverse leakage akımı 10µA @ 400V olarak belirtilmiştir. Ürün obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case DO-41 Mini, Axial
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 400 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package MSR
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 800 mA