1PGSMA120ZHM2G
DIODE ZENER 120V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
1PGSMA120ZH
1PGSMA120ZHM2G Hakkında
Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 1PGSMA120ZHM2G, 120V nominal zener voltajı ile çalışan tek bir yüksek voltaj Zener diyotudur. DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu bileşen, 1.25W güç derecelendirilmesiyle devrelerde aşırı voltaj koruması ve voltaj regülasyonu uygulamalarında kullanılır. -55°C ile 175°C arasında çalışabilen komponentin Zener empedansı maksimum 550 Ohm olup, ±5% tolerans ile sunulur. 1 µA ters sızıntı akımı (91.2V'da) ve 1.2V maksimum ileri gerilim (200mA'da) özellikleriyle düşük güçlü yüksek voltaj düzenlemesi gereken tasarımlara uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 91.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 550 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V