1N5956PE3/TR12
DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL
1N5956
1N5956PE3/TR12 Hakkında
1N5956PE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 200V nominal voltajlı Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket içinde sunulan bu bileşen 1.5W güç dağıtım kapasitesine sahiptir. Ters yönde 1 µA sızıntı akımı ile karakterize edilen bileşen, ±20% voltaj toleransına sahiptir. Forward voltajı 200 mA'de 1.2V olan diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışır. Maksimum 1.2 kOhms empedans değerine sahiptir. Through-hole montajı sayesinde geleneksel PCB tasarımlarında kullanılabilen bu diyot, yüksek voltaj regülasyonu gerektiren uygulamalarda voltaj koruma ve stabilizasyon işlevleri görmektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 152 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.2 kOhms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 200 V