1N5954BP/TR12
DIODE ZENER 160V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5954
1N5954BP/TR12 Hakkında
1N5954BP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal Zener voltajına sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket ile sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç derecelendirmesine sahiptir. ±5% tolerans ile üretilen diyot, voltaj düzenleme, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. 121.6V'ta 1µA ters kaçak akımı ve 700Ω maksimum empedans değerleri ile karakterize edilmiştir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Ürün obsolete statüsündedir ve through-hole montaj tipi ile pinlenmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 700 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V