1N5954AP/TR12
DIODE ZENER 160V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5954AP
1N5954AP/TR12 Hakkında
1N5954AP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal gerilime sahip tek bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu komponent, maksimum 1.5W güç dağıtabilir ve ±10% tolerans ile üretilmiştir. 700 Ohms maksimum empedans değeri ile yüksek voltajlı devreler için gerilim regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. -65°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, 121.6V'da 1µA ters kaçak akımı gösterir. Ünü olmasına rağmen, yüksek voltaj devrelerinde voltaj sabitlemesi, clipping ve transient koruması gibi uygulamalarda tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 700 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V