1N5954APE3/TR12
DIODE ZENER 160V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5954A
1N5954APE3/TR12 Hakkında
1N5954APE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal Zener voltajına sahip tekil Zener diyotudur. DO-204AL (DO-41) axial paket tipinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç disipasyonuna ve ±10% voltaj toleransına sahiptir. 121.6V'ta 1µA ters diyot akımı ve 700Ω maksimum impedansla karakterize edilir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklık aralığında kullanılabilir. Voltaj regülasyon, koruma devreleri ve gerilim referans uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bu Zener diyot, yüksek voltaj devrelerinde aşırı voltaj sınırlandırması için tasarlanmıştır. Ürün üretim dışı statüdedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 700 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V