1N5949P/TR8
DIODE ZENER 100V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5949
1N5949P/TR8 Hakkında
1N5949P/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 100V nominal gerilimde çalışan tekil zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu komponent, 1.5W güç yayınlama kapasitesine ve 250 Ohm maksimum empedansına sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, voltaj düzenlemesi, koruma devreleri ve sabit gerilim referansı uygulamalarında kullanılır. ±20% voltaj toleransı ile üretilen komponent, Through Hole montaj tipinde gerçekleştirilmiştir. Ürün mevcut üretimdeki ürünleri tamamlayan veya yerine kullanılabilecek alternatif çözümler vardır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 76 V
Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 100 V