1N5949B/TR
VOLTAGE REGULATOR
Seri / Aile Numarası
1N5949B
1N5949B/TR Hakkında
1N5949B/TR, Microchip Technology tarafından üretilen 100V nominal gerilime sahip Zener diyotudur. Through-hole montajlı DO-41 (DO-204AL) paketinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç dağıtabilir ve -55°C ile +200°C arasında çalışma sıcaklığına uyumludur. Forward gerilimi maksimum 1.2V@200mA, Zener empedansı (Zzt) maksimum 250 Ohm'dur. 76V reverse geriliminde ters akım 1µA civarındadır. ±5% toleransla üretilen bu Zener diyotu, voltaj regülatörü ve koruma devreleri gibi uygulamalarda kullanılır. Aksiyel konfigürasyonla klasik elektronik devrelerine kolayca entegre edilebilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 76 V
Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 200°C (TJ)
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-41
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 100 V