1N5948AP/TR12
DIODE ZENER 91V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5948AP
1N5948AP/TR12 Hakkında
1N5948AP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 91V nominal voltajında bir Zener diyottur. 1.5W güç kapasitesine sahip bu through-hole bileşeni, DO-204AL (DO-41) paketinde sunulmaktadır. Maksimum 200 Ohm empedans ve ±10% voltaj toleransı ile tasarlanmıştır. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, enerji kaynağı stabilizasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans gerilim uygulamalarında kullanılır. 69.2V'ta maksimum 1 µA reverse leakage akımına sahiptir. Bileşen şu anda üretim dışı (Obsolete) statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 69.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V