1N5947BP/TR12
DIODE ZENER 82V 1.5W DO204AL
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
1N5947BP
1N5947BP/TR12 Hakkında
1N5947BP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 82V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. 1.5W güç kapasitesi ile yüksek voltaj uygulamalarında voltaj regülasyonu ve koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Through-hole montaj tipi DO-204AL (DO-41) paketinde sunulan bu bileşen, -65°C ile 150°C arasında çalışır. ±5% tolerans ve 160 Ohm maksimum impedansa sahiptir. Güç kaynakları, voltaj referans devreleri ve transient koruma uygulamalarında kullanılır. Ters akış sızıntı akımı 62.2V'de 1µA seviyesindedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 62.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 160 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 82 V