1N5946P/TR8
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5946P
1N5946P/TR8 Hakkında
1N5946P/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 75V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. 1.5W güç derecelendirmesi ile voltaj regülasyonu ve aşırı voltaj koruması uygulamalarında kullanılır. DO-204AL (DO-41) axial paketine sahip through-hole montajlı bu bileşen, 140 Ohm maksimum impedansı ile seri regülatörler, güç kaynakları ve koruma devrelerinde voltaj referansı sağlar. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında 56V ters yükleme durumunda 1 µA'dan düşük sızıntı akımı gösterir. ±20% tolerans ile sunulan bu zener diyot, 200 mA ileri akımda maksimum 1.2V forward voltajı karakteristiğine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 56 V
Impedance (Max) (Zzt) 140 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V