1N5946CPE3/TR8
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5946
1N5946CPE3/TR8 Hakkında
1N5946CPE3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 75V nominal gerilimli tek bir Zener diyottur. 1.5W güç kapasitesi ile tasarlanmış olan bu bileşen, through-hole montajı için DO-204AL (DO-41) paketinde sunulmaktadır. Maksimum forward voltajı 200mA akımda 1.2V, ters sızıntı akımı 56V'de 1µA'dir. ±2% gerilim toleransı ve 140Ω maksimum empedans değerleriyle, gerilim regülasyonu, gerilim referansı uygulamaları ve aşırı gerilim koruması devreleri için kullanılır. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Ürün Discontinued (Üretim Durdurulmuş) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 56 V
Impedance (Max) (Zzt) 140 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V