1N5944PE3/TR8
DIODE ZENER 62V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5944
1N5944PE3/TR8 Hakkında
1N5944PE3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 62V nominal geriliminde bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) paketinde sunulan bu bileşen, 1.5W güç kapasitesi ile voltaj regülasyonu ve aşırı voltaj koruması uygulamalarında kullanılır. ±20% tolerans ile üretilen diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Maksimum 100 Ohm impedans değeri ve 47.1V'da 1µA ters sızıntı akımı ile tasarlanmıştır. Through hole montaj tipi nedeniyle geleneksel PCB'lerde kolayca kullanılabilir. İleri yön gerilim 1.2V@200mA'dır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 47.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V