1N5942BP-TP
DIODE ZENER 51V 1.5W DO-41
Seri / Aile Numarası
1N5942BP
1N5942BP-TP Hakkında
1N5942BP-TP, Micro Commercial Components tarafından üretilen 51V nominal değerine sahip bir Zener diyotdur. DO-41 axial paket içinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç tüketimine ve ±5% toleransa sahiptir. 38.8V'ta ters sızıntı akımı 1 µA ile sınırlandırılmıştır. 70 Ohm maksimum empedansı ile voltaj regülasyonu, koruma devreler ve referans uygulamalarında kullanılır. -55°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. 200 mA'de maksimum ileri gerilimi 1.5V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 38.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-41
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V