1N5941P/TR12
DIODE ZENER 47V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5941P
1N5941P/TR12 Hakkında
1N5941P/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 47V nominal Zener voltajına sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) paketinde sunulan bu bileşen, maksimum 1.5W güç dağıtma kapasitesine ve 67 Ohm maksimum empedansa sahiptir. -65°C ile +150°C arasında çalışan bu Zener diyot, gerilim regülasyonu, koruma devreleri ve referans gerilim uygulamalarında kullanılır. Through Hole montaj türüyle PCB'ye doğrudan lehimlenir. Forward voltajı 200mA akımda maksimum 1.2V, ters yönde sızıntı akımı 35.8V'de 1µA olup ±20% tolerans ile tedarik edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 35.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 67 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V