1N5941CP/TR12
DIODE ZENER 47V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5941
1N5941CP/TR12 Hakkında
1N5941CP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 47V nominal voltajlı tek zener diyottur. 1.5W güç kapasitesine sahip bu bileşen, DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulmaktadır. Through-hole montaj türüne uygun olan diyot, -65°C ile +150°C arasında çalışabilir. Zener voltajı ±2% toleransta 47V olup, maksimum ters akış akımı 35.8V'ta 1µA'dır. 67 Ohm maksimum empedans (Zzt) değerine sahip olan bileşen, voltaj düzenlemesi, overvoltage koruma, referans napı uygulamaları ve voltaj klipleme devrelerinde yaygın olarak kullanılır. Forward voltajı 200mA'de 1.2V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 35.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 67 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V