1N5941BPE3/TR8
DIODE ZENER 47V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5941
1N5941BPE3/TR8 Hakkında
1N5941BPE3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 47V nominal voltajlı zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket içinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç derecelendirmesi ile düşük güçlü uygulamalara uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. ±5% tolerans ile üretilen komponentin zener empedansı maksimum 67Ω'dur. -65°C ile 150°C arasındaki geniş çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. Sabit voltaj regülasyonu, over-voltage koruması ve voltaj referans uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bu diyot, 35.8V'ta 1µA ters sızıntı akımına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 35.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 67 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V