1N5940BE3/TR13
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5940
1N5940BE3/TR13 Hakkında
1N5940BE3/TR13, Microchip Technology tarafından üretilen 43V nominal gerilime sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç kapasitesine ve 53 Ohm maksimum empedansa sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. Ters sızıntı akımı 32.7V'ta 1 µA'dır. ±5% tolerans ile tasarlanan bu diyot, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve sinyal klipleme uygulamalarında kullanılır. Through-hole montaj tipi ile PCB'ye doğrudan lehimleme yöntemiyle monte edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 32.7 V
Impedance (Max) (Zzt) 53 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V